Miroslav Sázovský
O mně

Ing. Miroslav Sázovský

Zakladatel Flowave s.r.o., specialista na sklo a autor knih

Vystudoval jsem jsem obor: Stavební fyzika na ČVUT v Praze. Od roku 2006 se intenzivně a záměrně věnuji navrhování a diagnostickému posuzování poruch a vad skla. Vypracoval jsem přes 1300 různých posudků, což mi poskytlo jedinečný přehled a zkušenosti. Spolu s diagnostikou počítám statické a dyagnostické výpočty únosnosti skla. Nejsem autorizovaný statik, inženýr nebo soudní znalec. Nabízím expertní a odbornou činost jako specialista v oboru.

Můj příběh

2023

ČKAIT v roce 2022 vydalo technický standard TS03 – Navrhování skleněných prvků ve stavebnictví. Proto odděluji diagnostické a návrhové posuzování teplotního šoku skla: www.teplotnisokskla.cz . Posuzování teplotního šoku skla posouvám na další úroveň a provádím 2D numerické simulace stacionárního vedení tepla ve skle od účinků slunečního záření dle ČSN EN ISO 52022-3. 

Stal jsem se certifikovaným partnerem APUtime a zakládám novou skupinu konzultantů a expertů APUmaster na implementaci a optimalizaci procesů podle standardu BPMN ISO/IEC 19510:2013. 

Apumaster je certifikovaný partner aputime

2022

S přibývajícím množstvím dotazů nejen z řad koncových uživatelů, ale i začínajících projektantů a stavebníků, zakládám veřejnou poradnu: 🛟 Poradna specialisty na sklo. Smyslem poradny je zanechat z sebou dědictví a vytvořit možnost společné diskuze nad problémy, novinkami a zajímavostmi z oboru.

Spolu mou ženou jsme založili Institut Evoluce Vztahů, kde pomáháme jednotlivcům, párům a celým skupinám proměnit vztahy, aby mohli žít štastný a sebenaplněný život.

2021

Začínám si uvědomovat, že diagnostika poruch a vad skla je obor, který by potřeboval znalostní bázi, jež by sloužila ostatním lidem jako nástroj pro předcházení chyb a problémů. Proto zakládám veřejně nepřístupný projekt: 🧠 Sklenářův druhý mozek

2019

Zakládám společnost FLOWAVE s r.o. Jedná se o konzultantskou firmu, která pomáhá majitelům a ředitelům firem s větší konkurenceschopností a překonáním velkých změn. Přestože tato firma zdánlivě nemá nic společného se stavební fyzikou, statikou a navrhováním skla, tak po většinu času pracujeme pro firmy z oboru. Znalost výroby, oborových problémů a moje osobní zkušenosti s řízením zpracovatelského závodu jsou výhodou. 

2016

Po deseti letech v oboru jsem pořádal svou první konferenci s názvem GlassDay 2016. 

2012

Uvědomuji si, že už nechci být součástí korporátního světa, proto svou soukromou praxi rozděluji na dvě oblasti.

2009

Nastupuji jako CEO do slovenské firmy na opracování skla, kde jsem vedl fabriku o 120 zaměstnancích. Tato zkušenost ve mně zažehla dodnes neutuchající zájem o leadership a produktivitu. Přestože jsem měl za sebou manažerské kurzy a zkušenosti z nadnárodní společnosti, studium MBA, nebyl jsem schopný krachující společnost postavit na nohy. Byla to jedna z nejlepších škol a nedocenitelných zkušeností. 

2006

Jako čerstvě vystudovaný inženýr ČVUT v Praze v oboru stavební fyzika nastupuji do vedení nadnárodní společnosti AGC Flat Glass Czech bývalá společnost Glaverbel, kde jsem pracoval na pozici konzultanta a specialisty pro navrhování skla pro střední Evropu. Dodnes z této zkušenosti čerpám své poznatky a prožitky ze samotné výroby, kde jsem viděl plavení skla a měl možnost vlastnoručně opracovávat ploché sklo. 

Specialista na sklo

Navrhování a posuzování plochého skla ve stavebnictví od uznávaného experta.

IČO: 74723821


©2023 Ing. Miroslav Sázovský | 🧠 Sklenářův druhý mozek